Podróże

Życie to podróż. Spróbuj.

Podróż – zapewne każdej z Was to słowo kojarzy się z wakacjami i urlopem. Macie rację, ale poza relaksem ja widzę w tym coś więcej. Chęć zwiedzania i poznawania nowych miejsc zbudował we mnie mój mąż.

To on odkąd go znam był żądny przygód, ja na początku ograniczona i mało wiedząca osoba i on chętny na zobaczenie całego świata. Spodobało mi się to ! nawet czasami wyobrażałam sobie jak zostawiamy wszystko , bierzemy walizki i jedziemy w podróż dookoła świata.

W moim życiu przygoda z tym związana dopiero się zaczęła, widziałam jeszcze bardzo mało, ale uwierzcie mi- to wystarczy aby zrozumieć.

Te chwile w obcym dla Ciebie miejscu, z obcymi ludźmi, którzy mają tak dużo energii. Tą energię doceniasz jeszcze bardziej kiedy spotykasz ją w biedzie i braku perspektyw. Doceniasz swoje życie w takich chwilach, myślisz jakie to piękne, że Ci ludzie mimo wszystko są szczęśliwi. Bez pieniędzy, są razem z rodziną. To jest dla nich najważniejsze.

Poznajesz nowe kultury, obyczaje, kuchnie. To wszystko jest tak inne, cudowne. Daje Ci motywację. Czujesz, że możesz wszystko.

Lecisz samolotem, przy lądowaniu obserwujesz piękne góry, morze i jeziora. Po prostu naturę. Uśmiechasz się- uśmiechasz się inaczej. Masz ochotę wyskoczyć ze szczęścia . To czuję, kiedy wiem, że zobaczę nowe miejsce.

Zmienia to mój charakter, sposób podejścia do życia, ludzi i siebie.

Pokazuje i uczy mnie samorozwoju. Nauki języków obcych. Powstają w mojej głowie nowe zainteresowania i chęć na jeszcze i jeszcze więcej.

Kiedy wracam z wakacji-jakichkolwiek. Po prostu z miejsca nowego, pełnego pozytywnych ludzi, jestem zmotywowana do powrotu do pracy, do działania.

To jest piękne.

Mam tyle marzeń związanych z podróżowaniem i szczerze mówiąc nie jestem pewna czy uda mi się przez następnych 50 lat.

Jednak wiem, że to co zobaczyłam, dotknęłam i zrobiłam to MOJE. Nikt ani nic nie jest w stanie mi tego zabrać, ani zmienić. Wspomnienia to najpiękniejsze co możemy mieć. Coś na własność- tylko dla Nas.

Mam na imię Ania. Moje życie to podróż – niesamowita podróż! Podzielę się tym z wami.