Marzenia

Zazdrość ? Tak ! Tylko pozytywna

Mówią, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno…
Kocham marzyć. Każdy z nas powinien mieć marzenia i je realizować.

Jedni marzą o pięknym aucie a inni o założeniu rodziny. Najpiękniejsze w nas jest właśnie to, że każdy z nas jest inny. Skoro tak, to dlaczego tak często marzymy o posiadaniu tego, co mają inni?

Dlaczego dążymy do doskonałości, którą według nas ma ktoś, mimo iż jesteśmy świadomi, że niemożliwe jest bycie doskonałym.

Naśladujemy aspekty wizualne innych kobiet, chcemy mieć takie usta jak one, włosy i piersi. Doczepiamy włosy, bo kilka dni wcześniej zobaczyłyśmy takie u innej kobiety. Próbujemy się „naprawiać” na wzór innej osoby. Marzymy o torebkach za 5 tysięcy, marzymy o aucie z luksusowym znaczkiem… Dążymy do doskonałości, której nigdy nie będzie.
Marzenia, które cieszą tylko przez chwilę. Ile jesteśmy w stanie cieszyć się z torebki ? 2 dni ?
Żyjmy luksusowo, jeśli nas na to stać. Kupujmy wszystko, czego pragniemy, ale niech to będzie zwykła czynność w naszym życiu.

MARZENIA niech będą doskonalsze.

Wspólne wakacje dla ludzi, którzy pracują 12 godzin dziennie. Marzenie o tym, aby w końcu spędzić ten czas razem, pod palmami.

Marzenie, aby urodzić dziecko, kiedy od wielu miesięcy jest z tym problem.

Jest tego tak dużo…

Gdyby każdy z nas marzył, gdyby każdy z nas kierował się swoimi celami i marzeniami bez naśladowania innych. Bylibyśmy wszyscy szczęśliwymi ludźmi. Bez zazdrości, bez zawiści i jadu.
Kochalibyśmy życie, czekając na spełnienie. Uwielbialibyśmy ludzi, kochając patrzeć na to, jak oni, spełniają swoje marzenia. Nie zazdrościlibyśmy im, bo mielibyśmy swoje.

Nie pozwólmy, aby działania innych wpłynęły na nasze życie negatywnie.
Bardzo fajnym przykładem, abyście zrozumiały co mam na myśli, jest sytuacja, kiedy kobieta ogląda cudowne życie koleżanek na Instagramie, dobre auta, drogie ciuchy, super praca. Następnie wraca do domu i ma pretensje do całego świata o to, że nie może mieć tak samo. Dostaje się facetowi a jej samopoczucie, sięga zera. Nie pozwólmy na to, aby życie innych w negatywny sposób wpłynęło na nasze. Bierzmy to pozytywnie, inspirujmy się, niech nas motywują ludzie, czujmy zazdrość, ale dobrą zazdrość. Musimy mierzyć cele na zamiary, a marzenia powinny być bardziej realne, aby doszły do skutku.

Wszystkim kobietom życzę tego. Niech każda z nas ma swój cel, swoje marzenia. Bierzmy przykład i naśladujmy tylko poprzez pozytywną inspirację. Bądźmy z innymi tylko wtedy, kiedy naprawdę tego chcemy, nigdy z ciekawości połączonej z zazdrością.

Mam na imię Ania. Moje życie to podróż – niesamowita podróż! Podzielę się tym z wami.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *